- Отнема общо
- 90 mins
- Време на готвене
- 20 mins
- Трудност
- Средно
- Порции
- 4 people
- Вид
- Супа
- Рецепта от
- От
- August 28, 2016
- 1 връзка
- Магданоз
- 1200 ml
- Вода
- 3 щипки
- Черен пипер
- 5 щипки
- Сол
- 1 глава
- Кромид лук
- 2 броя
- Морковa
- 1 стрък
- Целина
- 2 броя
- Пилешки крилца
- 2 броя
- Пилешки бутчета
- 1 гнездо
- Фиде

Един от най-лесните показатели, с който можем да разберем колко е хубава една супа, е нейната чистота. Колкото по-бистра е супата, толкова по-хубава и качествена е тя. Ето защо ще Ви покажем как да направите бистра пилешка супа, без допълнително прецеждане.
Вижте други рецепти в нашата категория пилешко.
За почитателите на топли супи, които сгряват тялото и душата
Можем да препоръчаме и рецептата за супа със свински крачета и уши.
Ако предпочитате супички като основно ястие, а не само предястие, тогава е добре да усъвършенстване крем супите. Може да започнете с рецепта за:
Картофена крем супа, запечена с кашкавал
Зеленчукова крем супа в купичка от хляб
- Подготовка на зеленчуците. Всички зеленчуци се измиват и обелват добре. Когато искаме да направим бистър бульон, задължително трябва да използваме качествени и много чисти зеленчуци. Това е една от причините такава супа да се смята за по-висок клас от останалите. Нарязваме зеленчуците на парчета с около 1 см дебелина.
- Подготовка за варене.В тенджера слагаме пилешкото месо, нарязаните зеленчуци, както и дръжките от магданоза. Сега ще Ви разкрием един трик. Отделяме един стрък магданоз, като избираме такъв с по-дълга дръжка. С обратната страна на ножа приплъзваме по продължението на дръжката, за да я направим по-податлива на огъване. Използваме обработената дръжка, за да завържем с нея останалите стръкове магданоз. По този начин, ще можем по-лесно да ги отстраним от супата, когато това се наложи след варенето. Добавяме сол и заливаме със студена вода.
- Варене. Варим супата на слаб огън, като периодично отпенваме (премахваме пяната от нея). Винаги, когато искаме да направим бистър бульон, той трябва да се вари на слаб огън. Така супата придобива по-дълбок вкус и аромат. За около 1 час след завирането, супата е готова.
- Обезкостяване на пилето. След 1 час от завиране на супата вадим пилето и дръжките от магданоза. Пилешкото месо се обезкостява, докато е топло. Може да използваме вилици, за да не си изгорим ръцете.
- Завършване на супата. В още врящата течност, добавяме обезкостеното пиле и начупеното фиде. Варим още около 1 минута. След като изключим котлона, нарязваме на ситно магданоза и поръсваме супата с него. По желание, към супата добавяме черен пипер и лимонов сок.
No comments yet, be the first to leave one!